Przewodniczący otworzył sesję, stwierdzając prawomocność obrad, w których uczestniczyło 14 radnych na 15. Powitał nowo wybranego Wójta gminy, Pana Dawida Taterę, oraz innych zaproszonych gości, w tym parlamentarzystów i przedstawicieli lokalnych instytucji.
Obrady zostały uznane za prawomocne z obecnością 14 radnych. Przewodniczący przypomniał o zasadach ochrony danych osobowych podczas sesji.
Przewodniczący odczytał porządek obrad, który obejmował: otwarcie posiedzenia, stwierdzenie prawomocności obrad, przedstawienie porządku obrad, ślubowanie wójta, wybór przewodniczącego rady oraz zakończenie obrad. Radny Kabatek wniósł o dodanie punktu dotyczącego wyboru nowego przewodniczącego, co zostało zaakceptowane przez radnych.
Pan Dawid Tatera złożył ślubowanie, obejmując urząd Wójta gminy Białośliwie. Przewodniczący pogratulował nowemu wójtowi i życzył sukcesów w nowej roli. Wójt wygłosił swoje expose, dziękując mieszkańcom za zaufanie, a także przedstawiając kluczowe cele na swoją kadencję, takie jak efektywne zarządzanie, transparentność i wsparcie dla lokalnych inicjatyw.
Radny Ryszard Wolny został zgłoszony jako kandydat na przewodniczącego. Po przeprowadzeniu głosowania tajnego, otrzymał 10 głosów za, 3 wstrzymujące, co pozwoliło mu na objęcie stanowiska. Przewodniczący odczytał uchwałę stwierdzającą wybór Pana Ryszarda Wolnego na przewodniczącego Rady Gminy.
Radni zgłosili kandydatury Teresy Rożniatowskiej-Gwizdowskiej oraz Marii Kozak. Po tajnym głosowaniu, Maria Kozak została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Gminy, uzyskując 8 głosów. Przewodniczący ogłosił uchwałę w tej sprawie.
Przewodniczący podziękował byłemu wójtowi Michałowi Andrzejakowi za dotychczasową współpracę, a także wszystkim radnym za aktywność w czasie sesji. Obrady zostały zakończone.
W trakcie sesji podjęto dwie uchwały: o wyborze przewodniczącego Rady Gminy (Ryszard Wolny) oraz o wyborze wiceprzewodniczącej Rady Gminy (Maria Kozak). Obie uchwały weszły w życie z dniem podjęcia.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.